Haber

Sorgun’da Yarı Olimpik Yüzme Havuzu Temeli Atıldı

Yozgat’ın Sorgun ilçesindeki kaplıcalar bölgesinde inşa edilecek yarı olimpik kapalı yüzme havuzunun temel atma töreni düzenlendi.

Sorgun Belediyesi tarafından ilçeye kazandırılması planlanan yarı olimpik yüzme havuzunun temel atma töreni düzenlendi.

Sorgun Belediye Başkanı Mustafa Erkut Ekinci, böyle bir tesisi ilçeye kazandırmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, “Bu inşaatın tamamlanmasının ardından belediye olarak Sorgun’daki tüm ilkokul ve ortaokul öğrencilerimize ücretsiz yüzme kursu vereceğiz. Hiçbir çocuğumuz yüzme bilmeden büyümeyecek. Bizim çabamız, gayretimiz bunun içindir.” söz konusu.

31 Mart yerel seçimlerinin yaklaştığını hatırlatan Başkan Ekinci, Sorgun’un son 5 yılda çok yol kat ettiğini ve kent kimliği kazandığını belirtti. Başkan Ekinci, “Görevim süresince hemşehrilerimizle birlikte çalışarak birlikte neler yapabiliriz diye projelerimizi hayata geçirdik. Geldiğimiz noktada çocukların gönüllerinde ve çocukların gönüllerinde yer bulduk. Büyüklerimizin duası. 5 yıldır tüm hemşehrilerimizle birlikte yürüyebiliyoruz, Rabbimden bir 5 yıl daha hep birlikte yürümeyi nasip etmesini diliyorum.” . Sorgun’u kasabadan şehre çevireceğimizin sözünü verdik. Son 5 yılda Sorgun’da 30 yıllık mesafe kat edildi. Meydanları, caddeleri ve sokaklarıyla Sorgun aslında bir şehir haline geldi. Ama hâlâ yapacak çok işimiz var ve bunun için hep birlikte çalışıyoruz. “Deneyeceğiz.” dedi.

Temel atma törenine katılan MHP Yozgat Milletvekili İbrahim Ethem Sedef, Başkan Ekinci’ye çalışmalarından dolayı teşekkür ederek görevinde başarılar diledi. -YOZGAT

haber-canakci.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu